Rôzne tipy a rady

Ako som už písal v Paralii nič zaujímavé nie je. Je tam kostol pri pláži a potom už len veľa obchodov, reštaurácii a barov. Najviac tam bolo obchodov s kožuchmi a koženými výrobkami. Kostol v ParaliiAk by si chcel niekto kúpiť kožuch alebo bundu tak má z čoho vyberať, lebo tých obchodov je asi 50 (päťdesiat) a ceny boli na konci augusta celkom dobré. Podľa informácie, ktorú som sa dozvedel, ceny sú najlepšie koncom sezóny. Skúšal som si plášť z jemnej kože a cena bola 140€. Tento sortiment majú pod palcom Rusi.Ostatné obchody sú s bežným sortimentom a veľa ich bolo aj so suvenírmi.

Na pláž si neberte cenné veci, lebo som stretol Slovenských dovolenkárov, ktorí mali v deň odchodu na pláži celú batožinu a všetko im ukradli – pasy, peniaze aj oblečenie. Potom mali neskutočné problémy s vybavovaním všetkých formalít a ich pobyt sa predĺžil o 2 dni.

Bol by som rád keby sa mi títo dovolenkári ozvali ak ich náhodou poznáte :-)))Color Indio.

Iný prípad bol taký, že si dovolenkári nechali na pláži Vystúpenie Color Indiokľúč od izby a niekto im ho zobral a vykradol im izbu. Hlavný problém je v turistoch a nie v domácich, lebo podľa všetkého nekradnú. Večer boli pri kostole rôzne akcie – koncert domácej skupiny, divadlo atd. Najviac sa mi páčilo vystúpenie Indiánskej kapely Color Indio. Mali príjemnú muziku, ktorá sa dobre počúvala a robili dobrú tanečnú šou. Kúpil som si aj ich CD a každý večer som sa bol pozrieť či nehrajú. Celkovo som ich videl 3 krát, lebo hrávali aj v iných letoviskách. Posledný raz nedohrali lebo z obchodov pri námestí zavolali políciu, že ich to ruší a oni nemali na verejné vystúpenie povolenie :-). Podľa ich slov sa aj tak už chystali na Chalkidiki.

Back to Top