• Home
  • /
  • Kréta
  • /
  • Výber cestovnej kancelárie na Krétu

Výber cestovnej kancelárie na Krétu

Tento rok som sa rozhodol cestovať s overenou CK Tip Travel a celý výber dovolenky sa zúžil zhruba na dva týždne. Nakoľko Tip Travel má v ponuke ostrovy, ktoré som už väčšinou navštívil, rozhodol som sa pre Krétu kde som ešte nebol. Na internete som pozrel dostupné termíny a ubytovacie zariadenia. Potreboval som hlavne termín návratu pre pracovné povinnosti od júla, tak som zvolil týždňový pobyt od 24.6.2007 do 1.7.2007 v stredisku Ammoudara na Kréte v ubytovacom zariadení Armonia. Je to komplex troch budov, kde v prvej sú štúdia a vo zvyšných dvoch sú hotelové izby. Letovisko je v podstate pokračovaním Heraklionu a od centra mesta je to asi 7 km. Takže je to vhodná pozícia na robenie výletov zo strednej časti ostrova.
Rozhodol som sa, že vyskúšam systém last minute a zvolil som vyčkávaciu taktiku. Na internete bola zľava 30% aj necelý týždeň pred odletom. Nakoniec som pre pracovnú vyťaženosť prišiel do CK v stredu 20.6.2007 o 17:50 a zájazd som kúpil so zľavou 35%, ale to som nevedel pred príchodom či ešte vôbec niečo bude voľné. Nechal som to teda na náhodu. Inak ponuky last minute v hlavnej sezóne asi nebudú ako pred pár rokmi v tak veľkom počte, preto si myslím, že to môže byť aj riziko a na dovolenku sa vôbec nemusíte dostať, resp. len do nejakých zvyšných, menej atraktívnych kapacít.

Celý pobyt na sedem dní so všetkými poplatkami ma stál 15770,- Sk vrátane letenky, poistenia, hotelového ubytovania a takmer all inclusive stravy, tj. raňajky a večere formou bohatých švédskych stolov, vrátane nápojov a rôznych dezertov a ovocia. Po zaplatení celej sumy (pár dní pred odletom je nutné zaplatiť celú sumu a nie len zálohu) mi vytlačili voucher, cestovnú zmluvu, dali mi poistné podmienky a zaželali príjemný pobyt. Jediné čo ma sklamalo bolo zrušenie autobusových transferov na letisko. To bola služba, ktorá bola pre mňa v minulých sezónach veľmi zaujímavá pretože som nemusel nikoho dvakrát otravovať s odvozom na letisko a z letiska. Toto ponúkala len CK Tip Travel a ostatné CK z jej skupiny a je škoda, že sa to postupne menej využívalo. Odvoz autom je drahší lebo musíte absolvovať vlastne 4 cesty – tam a späť v deň odletu a to isté aj v deň príletu, parkovné na letisku do toho radšej ani nepočítam. Autobus ma vždy stál zhruba 2 x 250,- Sk Bolo by dobré zo strany CK prehodnotiť túto ponuku a nejakou vhodnou formou opäť ponúknuť.

Back to Top