Základné informácie zo sezóny 2004

Po roku som sa znovu rozhodol, že skúsim šťastie s predajom lodných lístkov na Korfu. Už vopred som ale tušil, že situácia bude rovnaká, keď nie horšia ako vlani. Preto som využil možnosť podnikania na trhoch Európskej únie Letisko Kerkyra po rannom prílete a skúsil som hľadať sponzorov pre túto webovú stránku. Inak ak niekoho poznáte, kto by chcel barterovú reklamu, tak mi napíšte  email :-).

Celý nápad vznikol v máji a jeho zrealizovanie bolo veľmi jednoduché, nakoľko som celú prípravu už niekoľko krát absolvoval. O tom si môžete prečítať na iných podstránkach.

Problém nastal iba v termíne, lebo som vyčkával na lepšiu „last minute“ cenu a stalo sa to, že mi to vypredali a musel som posunúť termín o týždeň a tiež zmeniť ubytovanie z Fondany na štúdia extra. Ako vždy, dovolenkár cestujúci sám, dopláca za nevyužité lôžko. V mojom prípade to bolo 300,– Sk za noc. Cestoval som cez Tip Travel, takže som poznal ponuku ubytovacích kapacít, lebo ako som písal vyššie mal som zaplatené štúdia extra a nebolo isté, kde presne budem bývať.

Princíp ubytovania „extra“ je taký, že viete do ktorého letoviska idete, ale neviete do akého ubytovacieho zariadenia. To sa dozviete až priamo na mieste od delegáta, podľa toho ako sú jednotlivé zariadenia obsadené. Je som predpokladal, že budem v Stratose, ale delegátka LuciaInterier hotela Nassos mi po prílete povedala, že došlo k malej zmene a ako stáleho klienta ma presunuli do hotela Nassos. Na jednej strane ma to potešilo, ale na druhej trochu znepokojilo, lebo v hoteloch nie je kuchynský kút a ja som si niesol zopár základných potravín – špagety, instantné polievky a drobnosti, ktoré by mali byť v chladničke. Našťastie v hoteloch býva polpenzia :-). Po príchode do hotela som chvíľu čakal na upratanie izby a potom som sa ubytoval. Našťastie som dostal izbu na prízemí, kde nie je až taký dosah priameho slnečného žiarenia a nie je v izbe vôbec veľmi teplo.

Je tam tak, že v podstate sa dá bez problémov vydržať aj bez klimatizácie. V Nassose je možné dokúpiť si ju, taktiež aj chladničku a televízor (ale bez našich programov). Ceny sú od 3€ do 6€ na deň za každý kus. Osobne si myslím, že Výhľad z hotela Nassossú to zbytočne vyhodené peniaze. Možno okrem chladničky. Malá nevýhoda izby na prízemí, je výhľad len po oplotenie hotela. Z druhého poschodia je to o niečo lepšie. Hotel má k dispozícii aj bar, biliard, bazén, trezor, atd.

Raňajky sú v bare formou „švédskych stolov“ , ale treba sa na to pripraviť, nakoľko nie je veľký výber jedál – chlieb, maslo, dva druhy džemu a na striedačku syr alebo šunka. Z nápojov je to káva, čaj a pomarančový džús. Mlieko tam bolo asi tiež, ale nikdy som nikoho nevidel či ho pije. Večere boli servírované v jedálni vo vedľajšej budove, hneď za bránou do areálu. Boli z troch chodov – predjedlo, hlavné jedlo a väčšinou ovocie. Za 11 dní pobytu sa niektoré jedlá zopakovali, ale mne to nevadilo. Bolo tam zopár dovolenkárov, ktorým strava nevyhovovala – hlavne raňajky, ale nerozumiem čo by chceli v tej cene. Hovorili, že hotel Delfinia je na tom lepšie, ale je aj o dosť drahší. Takým cestovateľom doporučujem ísť bez stravy do štúdia a pripravovať si stravu svojpomocne.

Pláž v Moraitike pred Golden beachNassos je od pláže vzdialený asi 150 m. Na pláži je všetko za poplatok, tj. lehátka, slnečníky, vodné športy atd. Lehátka a slnečníky sú v cene od 1,5 do 2€ za kus, podľa toho na ktorej pláži ste zostali.

O všetkých podrobnostiach a fakultatívnych výletoch Vás oboznámi delegátka na informačnej schôdzke, ktorá sa koná buď v deň príchodu, alebo na druhý deň. Trochu ma zarazilo, že delegáti majú zo svojej práce biznis a nemajú ani snahu robiť to menej nápadne. Na schôdzke Vám „doporučí“, len to z čoho má províziu – autopožičovňu, bar, reštauráciu, lodný výlet a samozrejme fakultatívne výlety. Do baru a reštaurácie dostanete kartičky na zľavu 10%, ale pravdu povediac, po zľave sa dostanete na cenu, akú majú vo všetkých reštauráciách 🙂.

Reštaurácia Golden Beach na plážiRaz som chcel použiť kartičku v reštaurácii Golden Beach, ale nejako ma ignorovali a dali mi normálnu cenu. A to sa navyše s nimi poznám už 3 roky. Ale 2x mi dali grátis Frapé, tak mi to bolo jedno. Ceny v obchodoch a reštauráciách išli len o malý kúsok hore, inak je všetko rovnaké ako v predchádzajúcich sezónach. Akurát sa zmenil systém na pláži. Po voľbách do samosprávy v roku 2002, sa už o pláže (čistenie, lehátka, slnečníky) nestarajú taverny, ale miestna samospráva. Veľké hotely majú výnimku.

 

Brigáda 2004

Čo sa týka predaja lodných výletov, tak situácia je rovnaká ako vlani. Veľmi som sa ani nesnažil, lebo som nebol motivovaný a uprednostnil som výlet na Paxos a Antipaxos a do večerného hlavného mesta. Do modrej lagúny som sa nedostal, lebo loď bola stále plná, nakoľko mali dohodu s dvomi cestovkami, ktoré im posielali ľudí.

Využil som ale moje kontakty Odchod lodí do Modrej lagúnysnažil som sa hľadať sponzorov pre moju stránku. Nebolo to jednoduché, lebo Gréci na Korfu nie sú veľmi zdatní v používaní počítača a veľmi ťažko sa im vysvetľuje prínos internetu. Preto som nebol veľmi úspešný a neuzavrel som ani jednu dohodu, z ktorej by mi plynuli peniaze za reklamu. Oni najprv potrebujú vidieť, že im to prináša peniaze a potom sú ochotní aj zaplatiť províziu. Výsledok môjho snaženia je stránka lodných výletov „Captain Homer“ a ubytovania „Captain Homer Studios“. Dúfam, že im to prinesie nejakých zákazníkov a mne následne tiež :-).

Back to Top