Tipy a rady – jedlo v tavernách a v obchodoch (do roku 2001)

Ak ste si neobjednali stravu v cestovnej kancelárii, tak je dobré si obzrieť niekoľko taverien a reštaurácii aké majú ceny aby ste zbytočne neplatili za to isté viac. Väčšina taverien má vonku cenníky v niekoľkých jazykoch spolu s fotkami jedál. Nie vždy sú tie ceny aktuálne, napr. v Stavros taverne mali vonku cenu 1200 DRCH, ale v jedálnom lístku pri stole to bolo 1500 DRCH za vysmážané sardinky s hranolkami.

V lepších tavernách, keď si objednáte jedlo Vám najprv prinesú chlieb a maslo, ktoré slúži ako predjedlo pretože na hlavné jedlo sa niekedy čaká dlhšieV taverne v Moraitike ako 30 minút. Treba počítať s tým, že ak toto predjedlo skonzumujete prirátajú Vám k účtu cca. 150 DRCH. Keď ho odložíte nabok, alebo ho hneď odmietnete nič sa nestane. Dobré ceny za jedlo nájdete v Moraitike na hlavnej ulici vo fast foodoch: Popeys, Steky a Breakfast place. Popeys je oproti 24 hodín otvorenom bufete, Steky je krížom cez ulicu oproti Very Coco a Breakfast place je skoro na konci ulice pri ambulancii súkromného lekára. Ceny sa tu pohybujú od 400 DRCH po 2500 DRCH podľa zvoleného jedla. Porcie robia dosť veľké, takže niekedy stačí aj malý gyros-pita za 400. Na pláži je dosť taverien, ale ceny sú o niečo vyššie ako na hlavnej ulici. Takže záleží len na vašej peňaženke.

V supermarketoch sú ceny podobné, ale aj tak sa mi najlepšie pozdávali v supermarkete na začiatku Moraitiky. Chlieb stál 200 DRCH a stolová voda 6 x 1,5 l 495 DRCH. Do tohoto supermarketu chodili väčšinou domáci a tak aj vyzeralo prostredie vo vnútri ;-). Ešte sa vrátim k stolovej vode, pretože je vhodnejšia ako voda z vodovodnej siete, ktorá je síce tiež pitná, ale človek nikdy nevie ;-). Ja som si radšej kupoval flaškovú, tak ako väčšina ľudí. Voda s bublinkami (pre Grékov anglicky: with gas) je drahšia ako bežná stolová. V reštaurácii v Corfu Town stála voda (0,5 l) 150 DRCH a bublinková voda 600 DRCH, špagety s kečupom a syrom stáli 900 DRCH – to je už pekný cenový rozdiel.

Trh so zeleninou v Moraitike nie je. Sú tam len klasické predajne ovocia a zeleniny. Pri hlavnej kancelárii požičovne InterRide každé poobedie stáva jeden pán s dodávkou, z ktorej predáva čerstvé ovocie a zeleninu. Stalo sa mi, keď som tam kupoval, že namiesto 50 DRCH, ktoré mi mal vydať mi dal jednu hrušku navyše.

Môžete sa stretnúť aj s predavačom na pláži, ktorý chodí s košíkmi medzi lehátkami a ponúka hrozno a nakrájaný melón. Kúpil som si jeden kúsok melóna, ktorý stál ako menší celý v predajni. Síce dal mi aj malý strapec hrozna, ale stále to bolo viac ako v predajni.

Back to Top